FAQ

Aplikacja

Producent ma w planach dodanie pakietu głosowego w języku polskim, jednak data nie jest jeszcze znana, prawdopodobnie będzie to w 2021 roku.

Producent ma w planach dodanie pakietu głosowego w języku polskim, jednak data nie jest jeszcze znana, prawdopodobnie będzie to w 2021 roku.

Viomi należy do ekosystemu Xiaomi, jednak mimo wszystko jest osobną marką. Urządzenia mogą być do siebie podobne pod wieloma względami, jednak posiadają drobne różnice.

Sterowanie głosowe – obsługa z Google Asisstant / Alexą ma być dostępna w 2021 roku.
Robot wypowiada sporo komunikatów głosowych np. kiedy rozpoczyna pracę, kończy pracę, wraca do ładowania, zablokuje się w jakimś miejscu itp.

Prawdopodobnie jest to spowodowane uszkodzonym modułem WiFi, trzeba byłoby w routerze wymienić płytę główną – wszystkie poprzednie przypadki odkurzaczy, których aplikacja nie widziała dało się naprawić w ten sposób.

Produkty

Tak, robot jest w stanie zapamiętać więcej map. Wszystkie zapisane mapy są w zakładce Ustawienia -> Maps list.

Robot mopując nie jest w stanie rozpoznać gdzie jest dywan i samodzielnie zdecydować, że jakiejś powierzchni nie będzie sprzątał. Nie trzeba natomiast zwijać dywanu przed każdym sprzątaniem, wystarczy zaznaczyć to w aplikacji, wyznaczając robotowi miejsca, w które ma nie wjeżdżać.

Oczyszczacz Viomi, ma wbudowane czujniki, dlatego sam monitoruje jakość powietrza i w razie wykrycia zanieczyszczenia automatycznie dostosowuje poziom oczyszczania.

Różnice na poziomie 5 – 20 to bardzo małe różnice, mogą one wynikać z samego ruchu powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Dopuszczalna wartość oczyszczonego powietrza w mieszkaniu to około 28.

Podstawowe pytania można zadawać na naszym Facebook’u lub Instagram’ie, natomiast trudniejsze sprawy staramy się rozwiązywać poprzez drogę mailową:
[email protected]
[email protected]

Można to sprawdzić w zakładce: “Gdzie kupić”, która znajduje się na stronie, tam wyświetli się lista wybranych sklepów, w których dostępne są urządzenia marki Viomi. Po wejściu w wybrany sklep będzie możliwość sprawdzenia ceny.