Sprzęt przyjazny alergikom

Dom kojarzony jest z bezpieczną przestrzenią, miejscem, w którym możemy odpocząć, odciąć się od całego świata, porzucić zmartwienia dnia codziennego by wziąć głęboki oddech. To w nim odpoczywamy i nabieramy energii na kolejny dzień. W przypadku osób cierpiących na alergię tworzenie takiego otoczenia wymaga nieco więcej wysiłku, jednak razem z Viomi możesz ograniczyć go do minimum.

Alergia jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, szacuje się, że cierpi na nią aż połowa Polaków, z czego najwięcej choruje z powodu roztoczy kurzu domowego. Z roku na rok liczba chorych wzrasta, a ilość substancji wywołujących alergię stale rośnie.

Alergia – czym właściwie jest?

Najprościej mówiąc to nieprawidłowa reakcja organizmu, na niegroźny zwykle czynnik. Układ odpornościowy zaczyna traktować daną substancję jako element zagrażający, wywołując reakcję mającą na celu zneutralizowanie i wydalenie jej z organizmu. Stąd biorą się liczne wysypki, nieżyt nosa i inne dolegliwości. Objawy mogą jednak być bardzo uciążliwe i przeszkadzać nam w normalnym trybie życia, dlatego stosuje się różne metody zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania symptomów, takich jak odczulanie czy stosowanie leków. Jednak najczęściej polecaną metodą, która nie zawsze do końca jest możliwa jest usunięcie alergenu ze swojego otoczenia oraz unikanie go na co dzień.

Przeorganizuj swoje mieszkanie

Jeśli usłyszałeś diagnozę o uczuleniu na roztocza kurzu domowego warto wziąć pod uwagę reorganizację całego mieszkania. Rozejrzyj się i odpowiedz sobie na pytanie, w których miejscach w Twoim domu zbiera się najwięcej kurzu. Wiele elementów dekoracyjnych znajdujących się w każdym mieszkaniu jest idealnym miejscem do zbierania się roztoczy, podobnie z książkami – warto przenieść je do zamkniętych witryn. Firanki, zasłony i dywany to kolejny element, który powinniśmy zastąpić. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami zamkniętych mebli czy okien, w których wiszą same rolety idealnym sprzętem jaki sprawdzi się w domu jest pionowy odkurzacz bezprzewodowy. Viomi A9 to przede wszystkim 5 – stopniowa filtracja, która pomaga w pozbyciu się aż 99,9% zanieczyszczeń. Oświetlenie LED zamontowane na szczotce, pozwoli Ci dostrzec do tej pory ukryte włosy, kurz i śmieci, a 4 wymienne szczotki umożliwią dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. Dzięki niewielkiej wadze urządzenia, bez problemu podniesiesz je wysoko i wysprzątasz sufit czy karnisze. Moc ssąca osiągająca 23 000 Pa bez problemu poradzi sobie w pozbyciu się kurzu, okruchów i sierści, a Twoje mieszkanie stanie się całkowicie bezpieczne.

Odkurzacz pionowy Viomi Polska
Odkurzacz Viomi A9
Viomi A9

Zadbaj o jakość powietrza

Bardzo przydatnym elementem w domu każdego alergika są oczyszczacze i nawilżacze powietrza, które w znaczny sposób mogą złagodzić dolegliwości spowodowane alergią. Urządzenia te nie tylko doskonale radzą sobie z eliminacją alergenów, takich jak pyłki, roztocza, kurz czy pleśń ale również z zanieczyszczeniami powietrza, które nasilają objawy uczulenia. Możesz zdecydowanie polepszyć komfort swojego życia. Czterostopniowa filtracja, jaka została zastosowana w oczyszczaczu Viomi Smart Air Purifier Pro pozwala na kompleksowe oczyszczanie powietrza. Pierwsza warstwa składa się z nylonowego, tkanego filtra, który zatrzymuje większe cząsteczki, następnie filtr HEPA z oczyszczającymi jonami srebra i miedzi zapewnia doskonała ochronę przed drobnoustrojami. 3 powłoka z aktywnym węglem filtruje wszelkie cząsteczki smogowo, a ostateczna filtracja odbywa się przy pomocy światła UV, który unieszkodliwia pozostałe bakterie oraz wirusy. To niedościgniony poziom czystości. Oddychaj pełną piersią i zapomnij o alergii.

Przygotuj mieszkanie na powrót

By utrzymać czystość oraz bezpieczeństwo i przeznaczyć więcej czasu na to co najważniejsze warto zainwestować w sprzęt, który nam w tym pomoże podczas naszej nieobecności. Takim rozwiązaniem są roboty sprzątające Viomi, które skutecznie odkurzą i umyją podłogę w tym samym czasie. Każdy z nich wyposażony jest we filtr HEPA, który skutecznie zapobiega wtórnym zanieczyszczeniom. By jeszcze bardziej podnieść efektywność sprzątania, do zbiornika na wodę, można dodać środków do czyszczenia. Viomi S9 Alpha UV poza dokładnym zbieraniem sierści i innych alergenów, usuwa 99,9% bakterii dzięki lampie UV, w którą został wyposażony. Dzięki takim rozwiązaniom bez większego wysiłku utrzymasz bezpieczną przestrzeń w swoim domu i zapomnisz o uciążliwych objawach alergii.

Każdego z nas może dopaść alergia na roztocza kurzu i inne alergeny, niezależnie od wieku czy stylu życia jaki prowadzimy, dlatego ważne jest by eliminować je ze swojego życia codziennego, nawet kiedy nie odczuwamy żadnych objawów uczulenia. Z produktami Viomi w łatwy sposób wprowadzisz nowoczesne rozwiązania do swojego życia, znacząco wpływając na jego jakość.